E-mail

Přístup k e-mailové schránce z prohlížeče

URL (adresa): https://mail.hostis.net/
Uživatelské jméno: Vaše e-mail adresa (uzivatel@domena.tld)
Heslo: Vaše heslo

K zajištní důvěrnosti dat, které si přes e-mail vyměňujete je veškerá komunikace je šifrována pomocí protokolu SSL.

webmail

Přístup k e-mailové schránce z poštovního klienta (IMAP/POP3)

Server pro příchozí poštu: mail.hostis.net
Server pro odchozí poštu (SMTP): mail.hostis.net (zaškrtněte možnost „Server odchozí pošty vyžaduje ověření“)
Uživatelské jméno: Vaše e-mail adresa (uzivatel@domena.tld)
Heslo: Vaše heslo

K zajištění důvěrnosti dat, které si přes e-mail vyměňujete doporučujeme komunikaci s našimi poštovními servery šifrovat pomocí SSL nebo TLS (případně volbou automatické šifrování u Vašeho poštovního klienta).

Příklad nastavení poštovního klienta se zapnutým šifrováním SSL:

imap_nastaveni

Použít IMAP nebo POP3 ?

Protokol IMAP umožňuje trvalé (tzv. on-line) připojení k e-mailové schránce. Díky tomu je možné s celou poštovní schránkou plně pracovat z libovolného místa. Všechny zprávy a složky jsou uloženy na poštovním serveru a na počítač se stahují jen nezbytné informace, takže při zobrazení složky se stáhnou jen záhlaví zpráv a jejich obsah až v případě, že zprávu chce uživatel přečíst. U jednotlivých zpráv se uchovává jejich stav (nepřečtená, odpovězená, důležitá), uživatel může zprávy přesouvat mezi složkami, složky vytvářet, mazat, prohledávat na straně serveru apod. Protokol umožňuje současné připojení více klientů zároveň. V praxi je také velkou výhodou IMAP protokolu skutečnost, že složky v poštovním klientu jsou identické se složkami ve webmailu – proto doporučujeme použít IMAP protokol se zapnutým šifrováním TLS/SSL.

Změna hesla

Heslo k Vašemu poštovnímu účtu může změnit Váš správce v administraci domény nebo Vy sami přes webmail rozhraní. Po přihlášení do webmailu použijte v menu možnost Ostatní – Můj účet – Heslo.
zmena_hesla